Aspö Båtklubbs Hemsida
Din bryggplats på nätet
ehm...

Om klubben, styrelsen och övriga förtroendevalda.


Ordförande: Göran Janrell
N. Smedjegatan 46, 371 33 Karlskrona
(Djupvik, Aspö, 373 64 Drottningskär)
Tfn: 0708-162425
Epost: goran.janrell@abk.karlskrona.nu


Vice ordförande: Claes Brinck
Aspö, 373 64 Drottningskär
Tfn: 0733-655179
Epost: claes.brinck@abk.karlskrona.nu


Sekreterare: Marina Eliasson
Flötavägen 9, 373 64 Drottningskär
Tfn: 0705-339420
Epost: marina.eliasson@abk.karlskrona.nu


Kassör: Claes Skoglund
Tobiasväg 4. 373 64 Drottningskär
Tfn: 0705-462091
Epost: claes.skoglund@abk.karlskrona.nu


Ledamot: Benny Eriksson
Aspö, 373 64 Drottningskär
Tfn: 0455-33 92 13
Epost: benny.eriksson@abk.karlskrona.nu


Ledamot: Christian Nilsson
Bäckavägen 23, 373 64 Drottningskär
Tfn: 0734-199953
Epost: christian.nilsson@abk.karlskrona.nu


Ledamot: Ingvar Eliasson
Fogdevägen 3 A, 371 40 Karlskrona
Flötavägen, 373 64 Drottningskär
Tfn: 0709-172565
Epost: ingvar.eliasson@abk.karlskrona.nu


Suppleant: Magnus Isberg
Västra Backsvägen 60, 373 64 Drottningskär
Tfn: 0047-41512465
Epost: magnus.isberg81@gmail.com


Suppleant: Tim Granlund
Lövgatan 6, 565 33 Mullsjö
Tfn: 0760-088272
Epost: tim.granlund@hotmail.se


Övriga förtroendevalda:

Revisorer:

Bertil "Bebben" Johansson
Hyttevägen 16, 373 64 Drottningskär
373 64 Drottningskär
Tfn: 0733-328041
Epost: bertil.johansson@abk.karlskrona.nu


Jan Axelsson Staver
Madviksvägen 32, 373 64 Drottningskär
Tel: 0768-965349
Epost: backaslov@hotmail.com


Revisorssuppleant: Björn "Nalle" Schöön
Adr: Flötavägen 21, 373 64 Drottningskär
Tel: 0455-615516
Mobil: 0705-814443
Epost: nalle.schoon@abk.karlskrona.nu


Valberedning: Vivi Karlsson (Sammankallande)
Madviksvägen 53, 373 64 Drottningskär
Tfn: 0455 - 339441, Mob tfn: 0708-339440
Epost: vivi37022@hotmail.se


Suppleant: Kenneth Karlsson
Madviksvägen 53, 373 64 Drottningskär
Tfn: 0455 - 339441, Mob tfn: 0708-339440
Epost: kenneth.karlsson@abk.karlskrona.nu


Suppleant: Rickard Berglund
Linas Starte 6, 373 64 Drottningskär
Tfn: 0768-144362
Epost: berglund.anne@gmail.com



”Testa vår egen båtförsäkring – Svenska Sjö”, Gå in på www.svenskasjo.se och räkna premie.


Nyheter

OBS ändring!:
Arbetsdag och storstädning 26/10 kl: 09:00


Grillkvällar


Miljöplan


Säkerhetsplan


Aspö båtklubb har nytt postnummer:
373 64 Drottningskär



Ansök om medlemskap i Aspö båtklubb.